haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir hikâye evet da olgu üzerine edinilen bilgiye salık denir. Bu bilginin sütun, dergi kabilinden eser organlarıyla evet da radyo, televizyon alıcısı kabilinden haberleşme araçlarıyla topluma sunulmak üzere yazılı dimdik hâline getirilmesine de salık yazısı adı verilir. Gün boyunca insanlar haberleşme ihtiyacını gitmek için çeşitli yollar aramış bu lakinçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara yazılarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla edebiyat dirimında önemli tebeddülat olmuş zamanla gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler haberleşme araçlarının yaygın olmadığı dönemlerde yegâne haberleşme aracı olarak kullanılmıştır. Kitle haberleşme araçlarının gelişmesi ile yan yana salık ve habere vusul yolları değustalıkmiştir. Hasetmüzde insanlar sütun, TV ve İnternet ile haberleşme ihtiyaçlarını içinlamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok hafif olduğu hasetmüzde habere hızlı ve güvenilen kaynaklardan erişebilmek daha da önemli hâle mevruttir. Habere sahip olan can ve toplumlar, dirimın mütebeddil ve gelişen koşullarını çabucak yorumlayıp ahenk sağlamlayabilmekte ve böylece siyasal, iktisadi, içtimai ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. çav, kaynağını evetşamdan kırmızıır ve özellikle çok hızlı değustalıkimlerin olduğu hasetmüz dünyasında habersiz durmak, adeta dirimın dışında durmak medlulına gelmektedir. Hasetmüzde adetları her geçen güneş artan yazılı, görsel ve ustalıkitsel eser organları, topluma salık iletmekte ve insanları evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her hikâye ve olgu salık değeri taşımaz. Haberi verilecek vakada evet da olguda ilişik çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere sahip hikâye ve olgular salık değeri taşır. Haberciler bunu “Köpeğin inı ısırması salık değildir, insanın köpeği ısırması haberdir.” sözcüküyle görgüsüzçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci şu demek oluyor ki muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu vakaları fasılaştırıp salık hâline getiren kişidir. Bir muhabir için rastgele birinin yolda yürürken düşmesi salık değeri taşımazken bir ülkenin devlet başbuğının düşmesi salık değeri taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Bilgi YAZISININ NİTelgrafİKLERİ Nitelik, bir haberin eğer olmazsa gayrimümkünıdır; haberi salık fail baş taştır. Bir haberin kıymetini anlamak için öncelikle salık peritonı üzerinde dinmek gerekir. Toplumda veya doğada meydana mevrut çeşitli hikâye, vaziyet ve görünümle ait bilim ve duyurulara salık denir. Bu haberlerin halka duyurulması için muayyen kurallar gözetilerek hazırlananlarına da salık yazıları denir.

urfa haber

Leave a Comment

Seo Fiyatları https://montajteknikeri.name.tr/ https://sinemasalonu.name.tr/ https://wordpressseohizmeti.name.tr/ https://facebooksosyalmedyayonetimi.name.tr/ https://atasehirmarangoz.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al